آموزش قطعات پکیج

فیلم آموزش تست پرشر هوا پکیج | تست پرشر | پرشر دود

وظیفه پرشر سویچ هوا

وظیفه پرشر سویچ بطور کلی کنترل عملکرد فن می باشد. بعضی ها به اشتباه بر این باورند که پرشر سویچ هوا یا پرشر سویچ فن میزان اکسیژن یا دی اکسید کربن را اندازه گیری میکند.

تنها کاری که پرشر سویچ هوا انجام میدهد که البته بسیار مهم می باشد این است که مطمئن شود فن روشن شده است و مسیر دود کش باز است .

پرشر سویچ هوا تنها قطعه ای در پکیج است که در دومرحله توسط برد کنترل می شود. قبل از اینکه برد فن را روشن کند, برد کنترل میکند که آیا مدار پرشر سویچ هوا باز است یا خیر؟ (باید باز باشد)

سپس برد اقدام به روشن کردن فن میکند. در صورتی که فن روشن شود و فشار ناشی از فعالیت آن از طریق لوله مربوط به پرشر فن برسد مدار پرشر فن می بایست بسته شود.

پرشر هوا پکیج در واقع یک سوییچ فشار است.

 

 

فلشفیلم آموزش پرشر دود پکیجفلش

 

 

مهمترین قطعه پکیج

اهمیت عملکرد صحیح پرشر هوا در پکیج در کنترل فن این وسیله برای انتقال دود ناشی از احتراق انجام شده در پکیج به خارج از ساختمان قابل مشاهده است. به عبارتی دیگر برای کنترل عملکرد مناسب فن و تجهیزات وابسته به آن مثل دودکش در پکیج از قطعه‌ای به نام پرشرهوا یا کلید فشار ایمنی دودکش در پکیج استفاده می‌شود.

 

پرشر هوا

 

نحوه تست  پرشر فن هوا

قبل از تست پرشر دود پکیج از باز بودن مسیر دودکش و  سالم بودن فن اطمینان حاصل کنید 

نحوه تست پرشر سویچ هوا نکته مهمی دارد که معمولا تکنیسین ها با آن توجهی نمیکنند.

با توجه به اینکه پرشر سویچ هوا دو بار توسط برد دستگاه کنترل میگردد بسیار مهم است که ما در عملیات تست خود این شبیه سازی را انجام دهیم.

به زبان ساده فرض کنید پکیجی داریم که به سالم بودن پرشر سویچ هوای آن شک داریم یا اصلا دستگاه خطای مربوط به آن را میدهد.

به پرشرسویچ فن دو سیم وصل شده است. این سیم ها را از پرشر سویچ فن یا هوا جدا میکنیم. دستگاه را راه اندازی میکنیم. هرگاه فن روشن بود این دو سیم را به هم وصل میکنیم. هرگاه که فن خاموش شد دو سیم را از هم جدا میکنیم. این کار را انقدر تکرار میکنیم(معمولا دوبار) که دستگاه شروع به جرقه زدن و راه اندازی کند.

در واقع با این کار ما عملیاتی که می بایست پرشر سویچ هوا انجام دهد را با دست انجام دادیم.

حال اگر با این عملیات پکیج روشن شد پس پرشر سویچ هوا معیوب است ( و یا اینکه مسیر دودکش بسته است و یا فن قدرت کافی دهش راندارد )و در غیر اینصورت احتمال خرابی آن کم است.

دقت داشته باشید که گفتیم قبل از روشن شدن فن مدار پرشر سویچ هوا باید باز باشد(سیم ها را از هم جدا کردیم) و پس از روشن شدن فن مدار پرشر سویچ فن باید بسته باشد( که سیم ها را به هم وصل کردیم) .

 

نکته:

هیچگاه داخل پرشر فن فوت نکنید یا لوله آن را میک نزنید چرا که علاوه بر اینکه رطوبت دهان موجب تخریب آن میشود فشار ناشی از میک زدن یا فوت کردن ممکن است دیافراگم داخلی ان را معیوب کند. همچنین این اتفاق ممکن است پس ازمدتها اتفاق بیفتد.

راه دیگری که برای تست پرشر سویچ فن هنگام کارکرد دستگاه داریم این است که هنگامی که فن دستگاه روشن است توسط اهم متر کنتاکت های مربوطه را چک نمائیم. در این صورت میبایست مدار پرشر سویچ بسته باشد. (یعنی بیزر مولتی متر صدا بخورد )

 

وظیفه ونتوری در فن پکیج چیست ؟

ونتوری قطعه ای پلاستیکی در فن پکیج است که وظیفه ایجاد اختلاف فشار را دارد که باعث فشار بر پرده دیافراگم پرشر میشود این فشار هوا در پرده دیافراگم درپکیج باعث اتصال دو کنتاکت بر روی پکیج میشود.

 

تفاوت پرشر هوا بوتان با ایران رادیاتور

پرشر هوا در مدل های مختلف پکیج در ساختار تفاوتی ندارند وظیفه و نحوه کار یکسان است و تفاوت اصلی در میزان قدرت و تنظیمات فشار متناسب به فن و ونتوری تعیین شده دستگاه است که احتمال دارد با مدل یا برند دیگه ای متفاووت باشد که این موارد کم است.

 

 واحد اندازه گیری قدرت پرشر دود پکیج

pa( پاسکال) واحد اندازه گیری فشار هوا برای برقراری ارتباط بین کنتاکت های پرشر هوا است 

بطور مثال رنج 25 pa40 —- pa   نوشته شده بر روی پرشر هوا میزان قدرت مورد نیاز برای برقراری ارتباط بین دو کنداکتور پکیج است که این رنج بستگی به ظرفیت دستگاه و طراحی دستگاه دارد و متغیر است.

یشنهاد ما برای جایگزینی پرشر دود جدید با قدیم از همان ظرفیت است .

 

قیمت پرشر هوا پکیج

برای استعلام از قیمت و موجودی پرشر کلیک کنید 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *